Kısaca

Günümüzde, sağlık, spor ve kişisel bakım alanlarında tansiyon ve ateş ölçümü için geliştirilmiş araçlardan MR cihazlarına kadar farklı sistem ve teknolojilerin kullanıldığı yaklaşık 20bin farklı tür tıbbi cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazlar sadece insan sağlığı alanında ve hastanelerde değil, evlerde, hayvan sağlığı alanlarında ve spor alanlarında da kullanılmakta olup ülkemizde de kullanılan biyomedikal cihaz ve sistem sayısı son yirmi yılda büyük bir artış göstermiştir.

Medikal teknolojinin ülkemize getirilmesi gayesi ile yurt dışına çıkan büyük meblağların önüne, Biyomedikal Mühendislerinin yetkili ve bilgili bir şekilde yetiştirilmesi geçecektir. Bu cihazların tasarlandığı, üretildiği ve pazarlandığı kuruluşlarda biyomedikal mühendislerine ihtiyaç, bu alandaki gelişmelere paralel olarak artmaktadır.

Bölümümüz 2012 yılında öğrenci almaya başlamıştır. 2014 yılından başlayarak ikinci öğretime de öğrenci alınmaktadır. Ayrıca 2015 ekiminden itibaren yüksek lisans öğrencisi alımına da başlanacaktır. Lisanstan ilk mezunlarımızı 2016 haziranında vermiş olacağız.

Halen bölümümüzde 185 öğrenci öğrenim görmektedir. Öğrencilerimizin ortalama olarak 2/3'ü bayan,1/3'ü erkek öğrencidir. Ayrıca %5 oranında yabancı uyruklu öğrencimiz de bulunmaktadır. Öğrencilerimizin çoğunluğu Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesindendir. Diğer bölgelerimizden gelen örencilerimiz de %30 luk bir oran oluşturmaktadır.

2014-15 öğretim yılında bölümümüzde 3 Profesör, 4 Doçent, 10 Yardımcı Doçent ve 5 öğretim görevlisi ders vermiştir.Bunlar dışında uygulamalarda yardımcı olan 4 araştırma görevlimiz bulunmaktadır.

HIZLI ERİŞİM

 

SolResim1113  SolResim1112